购买 P2000DTL | P2000DTL数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
P2000DTL
P2000DTL
P2000DTL
仅供参考
零件编号 P2000DTL
制造商 Diotec Semiconductor
描述 IC
送货服务
P2000DTL参数
制造商Diotec Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 20 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)1.5 µs
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 200 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱P600, Axial
供应商设备包P-600
工作温度 - 结-50°C ~ 175°C
P2000DTL Packaging
Insepction
P2000DTL FAQ
  • 1. How to order P2000DTL on Heisener?
  • 3. Are the P2000DTL price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of P2000DTL?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P2000DTL.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as P2000DTL pin diagram, P2000DTL datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
P2000DTL 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。