购买 IPP60R070CFD7XKSA1 | IPP60R070CFD7XKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP60R070CFD7XKSA1
IPP60R070CFD7XKSA1
IPP60R070CFD7XKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 31A TO220-3
送货服务
IPP60R070CFD7XKSA1参数
ECAD
系列CoolMOS™ CFD7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C31A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 760µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs67 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2721 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)156W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs70mOhm @ 15.1A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-220-3
IPP60R070CFD7XKSA1 Packaging
Insepction
IPP60R070CFD7XKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPP60R070CFD7XKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPP60R070CFD7XKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP60R070CFD7XKSA1?
IPP60R070CFD7XKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。