购买 IPP100N12S305AKSA2 | IPP100N12S305AKSA2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP100N12S305AKSA2
IPP100N12S305AKSA2
IPP100N12S305AKSA2
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET_(120V 300V)
送货服务
IPP100N12S305AKSA2参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)120 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 240µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs185 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11570 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)300W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5.1mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-3-1
包/箱TO-220-3
IPP100N12S305AKSA2 Packaging
Insepction
IPP100N12S305AKSA2 FAQ
  • 1. How to order IPP100N12S305AKSA2 on Heisener?
  • 3. Are the IPP100N12S305AKSA2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP100N12S305AKSA2?
IPP100N12S305AKSA2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。