购买 IPAN60R210PFD7SXKSA1 | IPAN60R210PFD7SXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPAN60R210PFD7SXKSA1
IPAN60R210PFD7SXKSA1
IPAN60R210PFD7SXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 16A TO220
送货服务
IPAN60R210PFD7SXKSA1参数
ECAD
系列CoolMOS™PFD7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C16A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 240µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs23 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1015 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)25W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs210mOhm @ 4.9A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPAN60R210PFD7SXKSA1 Packaging
Insepction
IPAN60R210PFD7SXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPAN60R210PFD7SXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPAN60R210PFD7SXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPAN60R210PFD7SXKSA1?
IPAN60R210PFD7SXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。