购买 IPA030N10N3GXKSA1 | IPA030N10N3GXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA030N10N3GXKSA1
IPA030N10N3GXKSA1
IPA030N10N3GXKSA1
仅供参考
零件编号 IPA030N10N3GXKSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 100V 79A TO220-FP
送货服务
IPA030N10N3GXKSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C79A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 270µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs206 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds14800 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)41W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3mOhm @ 79A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA030N10N3GXKSA1 Packaging
Insepction
IPA030N10N3GXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA030N10N3GXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA030N10N3GXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA030N10N3GXKSA1?
IPA030N10N3GXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。