购买 IMBG65R057M1HXTMA1 | IMBG65R057M1HXTMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IMBG65R057M1HXTMA1
IMBG65R057M1HXTMA1
IMBG65R057M1HXTMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 SILICON CARBIDE MOSFET PG-TO263-
送货服务
IMBG65R057M1HXTMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolSiC™
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C39A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)18V
Vgs(th)(Max)@Id5.7V @ 5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs28 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds930 pF @ 400 V
Vgs(最大)+23V, -5V
FET功能-
功耗(最大值)161W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs74mOhm @ 16.7A, 18V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-7-12
包/箱TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
IMBG65R057M1HXTMA1 Packaging
Insepction
IMBG65R057M1HXTMA1 FAQ
  • 1. How to order IMBG65R057M1HXTMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IMBG65R057M1HXTMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IMBG65R057M1HXTMA1?
IMBG65R057M1HXTMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。