购买 IAUA250N04S6N007AUMA1 | IAUA250N04S6N007AUMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IAUA250N04S6N007AUMA1
IAUA250N04S6N007AUMA1
IAUA250N04S6N007AUMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET_(20V 40V) PG-HSOF-5
送货服务
IAUA250N04S6N007AUMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C435A (Tj)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)7V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 130µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs151 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9898 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)250W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs0.7mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOF-5-4
包/箱5-PowerSFN
IAUA250N04S6N007AUMA1 Packaging
Insepction
IAUA250N04S6N007AUMA1 FAQ
  • 1. How to order IAUA250N04S6N007AUMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IAUA250N04S6N007AUMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IAUA250N04S6N007AUMA1?
IAUA250N04S6N007AUMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。