购买 IAUA180N04S5N012AUMA1 | IAUA180N04S5N012AUMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IAUA180N04S5N012AUMA1
IAUA180N04S5N012AUMA1
IAUA180N04S5N012AUMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 40V 180A HSOF-5-1
送货服务
IAUA180N04S5N012AUMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™-5
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C180A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)7V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.4V @ 70µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs100 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6158 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)125W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.2mOhm @ 90A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOF-5-1
包/箱5-PowerSFN
IAUA180N04S5N012AUMA1 Packaging
Insepction
IAUA180N04S5N012AUMA1 FAQ
  • 1. How to order IAUA180N04S5N012AUMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IAUA180N04S5N012AUMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IAUA180N04S5N012AUMA1?
IAUA180N04S5N012AUMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。