购买 IAUA170N10S5N031AUMA1 | IAUA170N10S5N031AUMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IAUA170N10S5N031AUMA1
IAUA170N10S5N031AUMA1
IAUA170N10S5N031AUMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET_(75V 120V( PG-HSOF-5
送货服务
IAUA170N10S5N031AUMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C170A (Tj)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 110µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs88 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6405 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)197W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.1mOhm @ 85A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOF-5-4
包/箱5-PowerSFN
IAUA170N10S5N031AUMA1 Packaging
Insepction
IAUA170N10S5N031AUMA1 FAQ
  • 1. How to order IAUA170N10S5N031AUMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IAUA170N10S5N031AUMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IAUA170N10S5N031AUMA1?
IAUA170N10S5N031AUMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。