购买 DMWS120H100SM4 | DMWS120H100SM4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMWS120H100SM4
DMWS120H100SM4
DMWS120H100SM4
仅供参考
零件编号 DMWS120H100SM4
制造商 Diodes Incorporated
描述 SIC MOSFET BVDSS: >1000V TO247-4
数据表
封装 -
ECAD
库存 6 piece(s)
送货服务
DMWS120H100SM4参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C37.2A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs52 nC @ 15 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1516 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+19V, -8V
FET功能-
功耗(最大值)208W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs100mOhm @ 20A, 15V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-4
包/箱TO-247-4
DMWS120H100SM4 Packaging
Insepction
DMWS120H100SM4 FAQ
  • 1. How to order DMWS120H100SM4 on Heisener?
  • 3. Are the DMWS120H100SM4 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMWS120H100SM4?
DMWS120H100SM4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。