购买 DBA200YA40 | DBA200YA40数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DBA200YA40
DBA200YA40
DBA200YA40
仅供参考
零件编号 DBA200YA40
制造商 SanRex Corporation
描述 DIODE MODULE GP 400V 100A SOT227
送货服务
DBA200YA40参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置2 Independent
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)400 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)100A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.35 V @ 100 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)85 ns
电流 - 反向泄漏@Vr6 mA @ 400 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Chassis Mount
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
供应商设备包SOT-227
DBA200YA40 Packaging
Insepction
DBA200YA40 FAQ
  • 1. How to order DBA200YA40 on Heisener?
  • 3. Are the DBA200YA40 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DBA200YA40?
DBA200YA40 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。