购买 DAF160AA40 | DAF160AA40数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DAF160AA40
DAF160AA40
DAF160AA40
仅供参考
零件编号 DAF160AA40
制造商 SanRex Corporation
描述 DIODE MODULE GP 400V 160A
送货服务
DAF160AA40参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Anode
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)400 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)160A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 500 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr30 mA @ 400 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
DAF160AA40 Packaging
Insepction
DAF160AA40 FAQ
  • 1. How to order DAF160AA40 on Heisener?
  • 3. Are the DAF160AA40 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DAF160AA40?
DAF160AA40 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
DAF160AA40
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
DAF160AA40 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
X2BS
RF CROSSOVER RF & RF 6GHZ