购买 BSZ900N20NS3GATMA1 | BSZ900N20NS3GATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BSZ900N20NS3GATMA1
BSZ900N20NS3GATMA1
BSZ900N20NS3GATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 200V 15.2A 8TSDSON
送货服务
BSZ900N20NS3GATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C15.2A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 30µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs11.6 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds920 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)62.5W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs90mOhm @ 7.6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TSDSON-8
包/箱8-PowerTDFN
BSZ900N20NS3GATMA1 Packaging
Insepction
BSZ900N20NS3GATMA1 FAQ
  • 1. How to order BSZ900N20NS3GATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the BSZ900N20NS3GATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BSZ900N20NS3GATMA1?
BSZ900N20NS3GATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。