购买 ZXMN10B08E6QTA | ZXMN10B08E6QTA数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
ZXMN10B08E6QTA
ZXMN10B08E6QTA
ZXMN10B08E6QTA
仅供参考
零件编号 ZXMN10B08E6QTA
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET BVDSS: 61V~100V SOT26 T&R
送货服务
ZXMN10B08E6QTA参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C1.6A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.3V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs9.2 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds497 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)1.1W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs230mOhm @ 1.6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包SOT-26
包/箱SOT-23-6
ZXMN10B08E6QTA Packaging
Insepction
ZXMN10B08E6QTA FAQ
  • 1. How to order ZXMN10B08E6QTA on Heisener?
  • 3. Are the ZXMN10B08E6QTA price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of ZXMN10B08E6QTA?
ZXMN10B08E6QTA 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。