购买 XP10TN028YT | XP10TN028YT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
XP10TN028YT
XP10TN028YT
XP10TN028YT
仅供参考
零件编号 XP10TN028YT
制造商 YAGEO XSEMI
描述 MOSFET N-CH 100V 7.5A PMPAK
送货服务
XP10TN028YT参数
制造商YAGEO XSEMI
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列XP10TN028
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C7.5A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs23 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2160 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.125W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs28mOhm @ 7A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PMPAK® 3 x 3
包/箱8-PowerDFN
XP10TN028YT Packaging
Insepction
XP10TN028YT FAQ
  • 1. How to order XP10TN028YT on Heisener?
  • 3. Are the XP10TN028YT price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of XP10TN028YT?
XP10TN028YT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。