购买 VS-U5FH240FA120 | VS-U5FH240FA120数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-U5FH240FA120
VS-U5FH240FA120
VS-U5FH240FA120
仅供参考
零件编号 VS-U5FH240FA120
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 DIODE MOD GP 1.2KV 120A SOT227
数据表
封装 -
ECAD
库存 480 piece(s)
送货服务
VS-U5FH240FA120参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列FRED Pt®
二极管配置2 Independent
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1200 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)120A (DC)
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If2.5 V @ 120 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)98 ns
电流 - 反向泄漏@Vr160 µA @ 1200 V
工作温度 - 结-55°C ~ 175°C
安装类型Chassis Mount
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
供应商设备包SOT-227
VS-U5FH240FA120 Packaging
Insepction
VS-U5FH240FA120 FAQ
  • 1. How to order VS-U5FH240FA120 on Heisener?
  • 3. Are the VS-U5FH240FA120 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-U5FH240FA120?
VS-U5FH240FA120 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。