购买 VS-E4TU2006FP-N3 | VS-E4TU2006FP-N3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-E4TU2006FP-N3
VS-E4TU2006FP-N3
VS-E4TU2006FP-N3
仅供参考
零件编号 VS-E4TU2006FP-N3
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 DIODE GP 600V 20A TO220-2FP
送货服务
VS-E4TU2006FP-N3参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列FRED Pt®
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.63 V @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)61 ns
电流 - 反向泄漏@Vr15 µA @ 600 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2 Full Pack
工作温度 - 结-55°C ~ 175°C
VS-E4TU2006FP-N3 Packaging
Insepction
VS-E4TU2006FP-N3 FAQ
  • 1. How to order VS-E4TU2006FP-N3 on Heisener?
  • 3. Are the VS-E4TU2006FP-N3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-E4TU2006FP-N3?
VS-E4TU2006FP-N3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。