购买 VS-40CPQ060HN3 | VS-40CPQ060HN3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
VS-40CPQ060HN3
VS-40CPQ060HN3
VS-40CPQ060HN3
仅供参考
零件编号 VS-40CPQ060HN3
制造商 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
描述 DIODE ARR SCHOTT 60V 40A TO247AC
送货服务
VS-40CPQ060HN3参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)60 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)40A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If680 mV @ 40 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr1.7 mA @ 60 V
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247AC
VS-40CPQ060HN3 Packaging
Insepction
VS-40CPQ060HN3 FAQ
  • 1. How to order VS-40CPQ060HN3 on Heisener?
  • 3. Are the VS-40CPQ060HN3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of VS-40CPQ060HN3?
VS-40CPQ060HN3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
VS-40CPQ060HN3
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
VS-40CPQ060HN3 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
FIXED IND 3.5UH 22.5A 3.1 MOHM