购买 T16M35T600B | T16M35T600B数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
T16M35T600B
T16M35T600B
T16M35T600B
仅供参考
零件编号 T16M35T600B
制造商 Diodes Incorporated
描述 THYRISTOR TO220AB TUBE 50PCS
数据表
封装 -
ECAD
库存 108 piece(s)
送货服务
T16M35T600B参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态600 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.5 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)35 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.6 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)-
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)16 A
电流 - 保持(Ih)(最大)50 mA
当前 - 关闭状态(最大)-
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)150A @ 60Hz
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220AB
T16M35T600B Packaging
Insepction
T16M35T600B FAQ
  • 1. How to order T16M35T600B on Heisener?
  • 3. Are the T16M35T600B price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of T16M35T600B?
T16M35T600B 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。