购买 SPW16N50C3FKSA1 | SPW16N50C3FKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SPW16N50C3FKSA1
SPW16N50C3FKSA1
SPW16N50C3FKSA1
仅供参考
零件编号 SPW16N50C3FKSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 560V 16A TO247-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 558 piece(s)
送货服务
SPW16N50C3FKSA1参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)560 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C16A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.9V @ 675µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs66 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1600 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)160W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs280mOhm @ 10A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-247-3
SPW16N50C3FKSA1 Packaging
Insepction
SPW16N50C3FKSA1 FAQ
  • 1. How to order SPW16N50C3FKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the SPW16N50C3FKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SPW16N50C3FKSA1?
SPW16N50C3FKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
Quick Inquiry
SPW16N50C3FKSA1
联系我们
SPW16N50C3FKSA1 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
W3008C
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ