购买 SPD50P03LGXT | SPD50P03LGXT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SPD50P03LGXT
SPD50P03LGXT
SPD50P03LGXT
仅供参考
零件编号 SPD50P03LGXT
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET P-CH 30V 50A TO252-5
送货服务
SPD50P03LGXT参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS®-P
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)30 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C50A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs126 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6880 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)150W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-5
包/箱TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
SPD50P03LGXT Packaging
Insepction
SPD50P03LGXT FAQ
  • 1. How to order SPD50P03LGXT on Heisener?
  • 3. Are the SPD50P03LGXT price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SPD50P03LGXT?
SPD50P03LGXT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。