购买 SBR40U120CT-E1 | SBR40U120CT-E1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SBR40U120CT-E1
SBR40U120CT-E1
SBR40U120CT-E1
仅供参考
零件编号 SBR40U120CT-E1
制造商 Diodes Incorporated
描述 DIODE ARR SBR 120V 20A TO220-3
送货服务
SBR40U120CT-E1参数
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Super Barrier
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)120 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If860 mV @ 20 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr500 µA @ 120 V
工作温度 - 结-65°C ~ 150°C
供应商设备包TO-220-3
SBR40U120CT-E1 Packaging
Insepction
SBR40U120CT-E1 FAQ
  • 1. How to order SBR40U120CT-E1 on Heisener?
  • 3. Are the SBR40U120CT-E1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SBR40U120CT-E1?
SBR40U120CT-E1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。