购买 SBR40U100CT-01 | SBR40U100CT-01数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SBR40U100CT-01
SBR40U100CT-01
SBR40U100CT-01
仅供参考
零件编号 SBR40U100CT-01
制造商 Diodes Incorporated
描述 DIODE ARR SBR 100V 40A TO220-3
送货服务
SBR40U100CT-01参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列SBR®
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Super Barrier
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)40A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If720 mV @ 20 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr500 µA @ 100 V
工作温度 - 结-65°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220-3
SBR40U100CT-01 Packaging
Insepction
SBR40U100CT-01 FAQ
  • 1. How to order SBR40U100CT-01 on Heisener?
  • 3. Are the SBR40U100CT-01 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SBR40U100CT-01?
SBR40U100CT-01 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。