购买 SBR40100CTFP-G | SBR40100CTFP-G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
SBR40100CTFP-G
SBR40100CTFP-G
SBR40100CTFP-G
仅供参考
零件编号 SBR40100CTFP-G
制造商 Diodes Incorporated
描述 DIODE ARR SBR 100V 20A ITO220AB
送货服务
SBR40100CTFP-G参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列SBR®
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Super Barrier
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If820 mV @ 20 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 100 V
工作温度 - 结-65°C ~ 175°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
供应商设备包ITO-220AB
SBR40100CTFP-G Packaging
Insepction
SBR40100CTFP-G FAQ
  • 1. How to order SBR40100CTFP-G on Heisener?
  • 3. Are the SBR40100CTFP-G price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of SBR40100CTFP-G?
SBR40100CTFP-G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。