购买 RB520S40-AU_R1_000A1 | RB520S40-AU_R1_000A1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
RB520S40-AU_R1_000A1
RB520S40-AU_R1_000A1
RB520S40-AU_R1_000A1
仅供参考
制造商 Panjit International Inc.
描述 DIODE SCHOTTKY 40V 250MA SOD523
送货服务
RB520S40-AU_R1_000A1参数
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)250mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If600 mV @ 200 mA
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)10 ns
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 30 V
电容@ Vr,F30pF @ 0V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱SC-79, SOD-523
供应商设备包SOD-523
工作温度 - 结-55°C ~ 125°C
RB520S40-AU_R1_000A1 Packaging
Insepction
RB520S40-AU_R1_000A1 FAQ
  • 1. How to order RB520S40-AU_R1_000A1 on Heisener?
  • 3. Are the RB520S40-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of RB520S40-AU_R1_000A1?
RB520S40-AU_R1_000A1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。