购买 PMEG4005EJF | PMEG4005EJF数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PMEG4005EJF
PMEG4005EJF
PMEG4005EJF
仅供参考
零件编号 PMEG4005EJF
制造商 Nexperia USA Inc.
描述 DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
送货服务
PMEG4005EJF参数
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)40 V
电流 - 平均整流(Io)500mA
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If470 mV @ 500 mA
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr100 µA @ 40 V
电容@ Vr,F43pF @ 1V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱SC-90, SOD-323F
供应商设备包SOD-323F
工作温度 - 结150°C (Max)
PMEG4005EJF Packaging
Insepction
PMEG4005EJF FAQ
  • 1. How to order PMEG4005EJF on Heisener?
  • 3. Are the PMEG4005EJF price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PMEG4005EJF?
PMEG4005EJF 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。