购买 PD150KN16 | PD150KN16数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
PD150KN16
PD150KN16
PD150KN16
仅供参考
零件编号 PD150KN16
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE MODULE GP 1.6KV 150A
送货服务
PD150KN16参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Series Connection
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1600 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)150A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.51 V @ 450 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr15 mA @ 1600 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包Module
PD150KN16 Packaging
Insepction
PD150KN16 FAQ
  • 1. How to order PD150KN16 on Heisener?
  • 3. Are the PD150KN16 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of PD150KN16?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PD150KN16.
PD150KN16 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。