购买 NVMFWS003N10MCT1G | NVMFWS003N10MCT1G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NVMFWS003N10MCT1G
NVMFWS003N10MCT1G
NVMFWS003N10MCT1G
仅供参考
零件编号 NVMFWS003N10MCT1G
制造商 onsemi
描述 PTNG 100V STD SO8FL HE
送货服务
NVMFWS003N10MCT1G参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C23.7A (Ta), 169A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 351µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs62 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4650 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 194W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.1mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount, Wettable Flank
供应商设备包5-DFNW (4.9x5.9) (8-SOFL-WF)
包/箱8-PowerTDFN, 5 Leads
NVMFWS003N10MCT1G Packaging
Insepction
NVMFWS003N10MCT1G FAQ
  • 1. How to order NVMFWS003N10MCT1G on Heisener?
  • 3. Are the NVMFWS003N10MCT1G price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NVMFWS003N10MCT1G?
NVMFWS003N10MCT1G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。