购买 NVHL020N120SC1 | NVHL020N120SC1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NVHL020N120SC1
NVHL020N120SC1
NVHL020N120SC1
仅供参考
零件编号 NVHL020N120SC1
制造商 onsemi
描述 SICFET N-CH 1200V 103A TO247-3
送货服务
NVHL020N120SC1参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C103A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id4.3V @ 20mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs203 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2890 pF @ 800 V
Vgs(最大)+25V, -15V
FET功能-
功耗(最大值)535W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs28mOhm @ 60A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-3
包/箱TO-247-3
NVHL020N120SC1 Packaging
Insepction
NVHL020N120SC1 FAQ
  • 1. How to order NVHL020N120SC1 on Heisener?
  • 3. Are the NVHL020N120SC1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NVHL020N120SC1?
NVHL020N120SC1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。