购买 NVDSH50120C | NVDSH50120C数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NVDSH50120C
NVDSH50120C
NVDSH50120C
仅供参考
零件编号 NVDSH50120C
制造商 onsemi
描述 DIODE SIL CARB 1.2KV 53A TO247-2
送货服务
NVDSH50120C参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型SiC (Silicon Carbide) Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1200 V
电流 - 平均整流(Io)53A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.75 V @ 50 A
速度No Recovery Time > 500mA (Io)
反向恢复时间(trr)0 ns
电流 - 反向泄漏@Vr200 µA @ 1200 V
电容@ Vr,F3691pF @ 1V, 100kHz
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-2
供应商设备包TO-247-2
工作温度 - 结-55°C ~ 175°C
NVDSH50120C Packaging
Insepction
NVDSH50120C FAQ
  • 1. How to order NVDSH50120C on Heisener?
  • 3. Are the NVDSH50120C price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NVDSH50120C?
NVDSH50120C 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。