购买 NP88N055KHE-E1-AY | NP88N055KHE-E1-AY数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NP88N055KHE-E1-AY
NP88N055KHE-E1-AY
NP88N055KHE-E1-AY
仅供参考
零件编号 NP88N055KHE-E1-AY
制造商 Renesas Electronics Corporation
描述 N-CHANNEL POWER MOSFET
送货服务
NP88N055KHE-E1-AY参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)55 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C88A
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs200 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11400 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)1.8W (Ta), 288W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.9mOhm @ 44A, 10V
工作温度175°C
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-263-3
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
NP88N055KHE-E1-AY Packaging
Insepction
NP88N055KHE-E1-AY FAQ
  • 1. How to order NP88N055KHE-E1-AY on Heisener?
  • 3. Are the NP88N055KHE-E1-AY price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NP88N055KHE-E1-AY?
NP88N055KHE-E1-AY 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
NP88N055KHE-E1-AY
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
NP88N055KHE-E1-AY QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
FIXED IND 3.5UH 22.5A 3.1 MOHM