购买 NP80N04NHE-S18-AY | NP80N04NHE-S18-AY数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NP80N04NHE-S18-AY
NP80N04NHE-S18-AY
NP80N04NHE-S18-AY
仅供参考
零件编号 NP80N04NHE-S18-AY
制造商 Renesas Electronics Corporation
描述 MOSFET N-CH 40V 80A TO262
送货服务
NP80N04NHE-S18-AY参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C80A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)-
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs60 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3300 pF @ 25 V
Vgs(最大)-
FET功能-
功耗(最大值)1.8W (Ta), 120W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs8mOhm @ 40A, 10V
工作温度175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-262
包/箱TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
NP80N04NHE-S18-AY Packaging
Insepction
NP80N04NHE-S18-AY FAQ
  • 1. How to order NP80N04NHE-S18-AY on Heisener?
  • 3. Are the NP80N04NHE-S18-AY price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NP80N04NHE-S18-AY?
NP80N04NHE-S18-AY 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
NP80N04NHE-S18-AY
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
NP80N04NHE-S18-AY QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
FIXED IND 3.5UH 22.5A 3.1 MOHM