购买 NC1M120C12HTNG | NC1M120C12HTNG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
NC1M120C12HTNG
NC1M120C12HTNG
NC1M120C12HTNG
仅供参考
零件编号 NC1M120C12HTNG
制造商 NextGen Components
描述 SiC MOSFET N 1200V 12mohm 214A
送货服务
NC1M120C12HTNG参数
制造商NextGen Components
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列NC1M
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C214A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 40mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs-
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds8330 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+20V, -5V
FET功能-
功耗(最大值)938W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs20mOhm @ 100A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-4L
包/箱TO-247-4
NC1M120C12HTNG Packaging
Insepction
NC1M120C12HTNG FAQ
  • 1. How to order NC1M120C12HTNG on Heisener?
  • 3. Are the NC1M120C12HTNG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of NC1M120C12HTNG?
NC1M120C12HTNG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。