购买 MSC040SMA120S | MSC040SMA120S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MSC040SMA120S
MSC040SMA120S
MSC040SMA120S
仅供参考
零件编号 MSC040SMA120S
制造商 Microchip Technology
描述 SICFET N-CH 1200V 64A TO268
数据表
封装 -
ECAD
库存 126 piece(s)
送货服务
MSC040SMA120S参数
制造商Microchip Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiCFET (Silicon Carbide)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C64A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id2.6V @ 2mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs137 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1990 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+23V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)303W
Rds On(Max)@ Id,Vgs50mOhm @ 40A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包D3PAK
包/箱TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
MSC040SMA120S Packaging
Insepction
MSC040SMA120S FAQ
  • 1. How to order MSC040SMA120S on Heisener?
  • 3. Are the MSC040SMA120S price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MSC040SMA120S?
MSC040SMA120S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
MSC040SMA120S
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
MSC040SMA120S QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
CONN PLUG HSNG MALE 4POS INLINE