购买 MBRB40250TT4G | MBRB40250TT4G数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MBRB40250TT4G
MBRB40250TT4G
MBRB40250TT4G
仅供参考
零件编号 MBRB40250TT4G
制造商 onsemi
描述 DIODE SCHOTTKY 250V 40A D2PAK
送货服务
MBRB40250TT4G参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)250 V
电流 - 平均整流(Io)40A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If970 mV @ 40 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr250 µA @ 250 V
电容@ Vr,F500pF @ 5V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包D2PAK
工作温度 - 结-65°C ~ 150°C
MBRB40250TT4G Packaging
Insepction
MBRB40250TT4G FAQ
  • 1. How to order MBRB40250TT4G on Heisener?
  • 3. Are the MBRB40250TT4G price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MBRB40250TT4G?
MBRB40250TT4G 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。