购买 MBR41H100CTH | MBR41H100CTH数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
MBR41H100CTH
MBR41H100CTH
MBR41H100CTH
仅供参考
零件编号 MBR41H100CTH
制造商 onsemi
描述 DIODE ARR SCHOTT 100V 20A TO220
送货服务
MBR41H100CTH参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列SWITCHMODE™
二极管配置1 Pair Common Cathode
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If800 mV @ 20 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 100 V
工作温度 - 结175°C (Max)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220
MBR41H100CTH Packaging
Insepction
MBR41H100CTH FAQ
  • 1. How to order MBR41H100CTH on Heisener?
  • 3. Are the MBR41H100CTH price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of MBR41H100CTH?
MBR41H100CTH 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。