购买 LPC55S36JBD100K | LPC55S36JBD100K数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
LPC55S36JBD100K
LPC55S36JBD100K
LPC55S36JBD100K
仅供参考
零件编号 LPC55S36JBD100K
制造商 NXP
描述 IC MCU 32BIT 256KB FLSH 100HLQFP
送货服务
LPC55S36JBD100K参数
制造商NXP
类别集成电路(IC) - 嵌入式 - 微控制器
封装-
ECAD
系列-
核心处理器ARM® Cortex®-M33
核心尺寸32-Bit Single-Core
速度150MHz
连接CAN FD, Flexcomm, I2C, I3C, SPI, UART/USART, USB2.0
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
I / O数量66
程序内存大小256KB (256K x 8)
程序存储器类型FLASH
EEPROM大小-
RAM大小128K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.8V ~ 3.6V
数据转换器A/D 23x16b; D/A 3x12b
振荡器类型External, Internal
工作温度-40°C ~ 105°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱100-LQFP
供应商设备包100-HLQFP (14x14)
LPC55S36JBD100K Packaging
Insepction
LPC55S36JBD100K FAQ
  • 1. How to order LPC55S36JBD100K on Heisener?
  • 3. Are the LPC55S36JBD100K price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of LPC55S36JBD100K?
LPC55S36JBD100K 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。