购买 LPC54S016JET180 | LPC54S016JET180数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
LPC54S016JET180
LPC54S016JET180
LPC54S016JET180
仅供参考
零件编号 LPC54S016JET180
制造商 NXP
描述 IC MCU 32BIT ROMLESS 180TFBGA
送货服务
LPC54S016JET180参数
制造商NXP
类别集成电路(IC) - 嵌入式 - 微控制器
封装-
ECAD
系列-
核心处理器ARM® Cortex®-M4
核心尺寸32-Bit
速度180MHz
连接CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SmartCard, SPI, SPIFI, UART/USART, USB
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
I / O数量145
程序内存大小-
程序存储器类型ROMless
EEPROM大小-
RAM大小360K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)1.71V ~ 3.6V
数据转换器A/D 12x12b SAR
振荡器类型External, Internal
工作温度-40°C ~ 105°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱180-TFBGA
供应商设备包180-TFBGA (12x12)
LPC54S016JET180 Packaging
Insepction
LPC54S016JET180 FAQ
  • 1. How to order LPC54S016JET180 on Heisener?
  • 3. Are the LPC54S016JET180 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of LPC54S016JET180?
LPC54S016JET180 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。