购买 LPC1768FBD100K | LPC1768FBD100K数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
LPC1768FBD100K
LPC1768FBD100K
LPC1768FBD100K
仅供参考
零件编号 LPC1768FBD100K
制造商 NXP
描述 IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
送货服务
LPC1768FBD100K参数
制造商NXP
类别集成电路(IC) - 嵌入式 - 微控制器
封装-
ECAD
系列LPC17xx
核心处理器ARM® Cortex®-M3
核心尺寸32-Bit Single-Core
速度100MHz
连接CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
外设Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
I / O数量70
程序内存大小512KB (512K x 8)
程序存储器类型FLASH
EEPROM大小-
RAM大小64K x 8
电压 - 电源(Vcc / Vdd)2.4V ~ 3.6V
数据转换器A/D 8x12b; D/A 1x10b
振荡器类型Internal
工作温度-40°C ~ 85°C (TA)
安装类型Surface Mount
包/箱100-LQFP
供应商设备包100-LQFP (14x14)
LPC1768FBD100K Packaging
Insepction
LPC1768FBD100K FAQ
  • 1. How to order LPC1768FBD100K on Heisener?
  • 3. Are the LPC1768FBD100K price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of LPC1768FBD100K?
LPC1768FBD100K 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。