购买 KCF16A20 | KCF16A20数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
KCF16A20
KCF16A20
KCF16A20
仅供参考
零件编号 KCF16A20
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE ARRAY GP 200V 16A TO247
送货服务
KCF16A20参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)16A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If980 mV @ 8 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)35 ns
电流 - 反向泄漏@Vr25 µA @ 200 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
KCF16A20 Packaging
Insepction
KCF16A20 FAQ
  • 1. How to order KCF16A20 on Heisener?
  • 3. Are the KCF16A20 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of KCF16A20?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KCF16A20.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as KCF16A20 pin diagram, KCF16A20 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
KCF16A20 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。