购买 KBJ20L06 | KBJ20L06数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
KBJ20L06
KBJ20L06
KBJ20L06
仅供参考
零件编号 KBJ20L06
制造商 Diodes Incorporated
描述 MEDIUM/HIGH POWER BRIDGE KBJ TUB
送货服务
KBJ20L06参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Single Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)20 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If900 mV @ 10 A
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 600 V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱4-SIP, KBJ
供应商设备包KBJ
KBJ20L06 Packaging
Insepction
KBJ20L06 FAQ
  • 1. How to order KBJ20L06 on Heisener?
  • 3. Are the KBJ20L06 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of KBJ20L06?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KBJ20L06.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as KBJ20L06 pin diagram, KBJ20L06 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
KBJ20L06 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
KBJ20L06
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
KBJ20L06 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
W3008C
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ