购买 IRFH6200TR2PBF | IRFH6200TR2PBF数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IRFH6200TR2PBF
IRFH6200TR2PBF
IRFH6200TR2PBF
仅供参考
零件编号 IRFH6200TR2PBF
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 20V 100A 5X6 PQFN
送货服务
IRFH6200TR2PBF参数
制造商Infineon Technologies
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)20 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C49A (Ta), 100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)-
Vgs(th)(Max)@Id1.1V @ 150µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs230 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds10890 pF @ 10 V
Vgs(最大)-
FET功能-
功耗(最大值)-
Rds On(Max)@ Id,Vgs0.95mOhm @ 50A, 10V
工作温度-
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-PQFN (5x6)
包/箱8-PowerVDFN
IRFH6200TR2PBF Packaging
Insepction
IRFH6200TR2PBF FAQ
  • 1. How to order IRFH6200TR2PBF on Heisener?
  • 3. Are the IRFH6200TR2PBF price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IRFH6200TR2PBF?
IRFH6200TR2PBF 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。