购买 IRF100P219XKMA1 | IRF100P219XKMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IRF100P219XKMA1
IRF100P219XKMA1
IRF100P219XKMA1
仅供参考
零件编号 IRF100P219XKMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 100V TO247AC
送货服务
IRF100P219XKMA1参数
制造商Infineon Technologies
ECAD
系列StrongIRFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C203A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 278µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs270 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds12020 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)341W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.7mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247AC
包/箱TO-247-3
IRF100P219XKMA1 Packaging
Insepction
IRF100P219XKMA1 FAQ
  • 1. How to order IRF100P219XKMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IRF100P219XKMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IRF100P219XKMA1?
IRF100P219XKMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。