购买 IPW95R060PFD7XKSA1 | IPW95R060PFD7XKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPW95R060PFD7XKSA1
IPW95R060PFD7XKSA1
IPW95R060PFD7XKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 950V 74.7A TO247-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 996 piece(s)
送货服务
IPW95R060PFD7XKSA1参数
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)950 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C74.7A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 2.85mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs315 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9378 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)446W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs60mOhm @ 57A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-247-3
IPW95R060PFD7XKSA1 Packaging
Insepction
IPW95R060PFD7XKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPW95R060PFD7XKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPW95R060PFD7XKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPW95R060PFD7XKSA1?
IPW95R060PFD7XKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。