购买 IPW65R115CFD7AXKSA1 | IPW65R115CFD7AXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPW65R115CFD7AXKSA1
IPW65R115CFD7AXKSA1
IPW65R115CFD7AXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 21A TO247-3-41
送货服务
IPW65R115CFD7AXKSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™ CFD7A
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C21A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 490µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs41 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1950 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)114W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs115mOhm @ 9.7A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO247-3-41
包/箱TO-247-3
IPW65R115CFD7AXKSA1 Packaging
Insepction
IPW65R115CFD7AXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPW65R115CFD7AXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPW65R115CFD7AXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPW65R115CFD7AXKSA1?
IPW65R115CFD7AXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。