购买 IPTG018N10NM5ATMA1 | IPTG018N10NM5ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPTG018N10NM5ATMA1
IPTG018N10NM5ATMA1
IPTG018N10NM5ATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH >=100V PG-HSOG-8
送货服务
IPTG018N10NM5ATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C32A (Ta), 273A Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 202µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs152 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11000 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 273W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.8mOhm @ 150A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOG-8-1
包/箱8-PowerSMD, Gull Wing
IPTG018N10NM5ATMA1 Packaging
Insepction
IPTG018N10NM5ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPTG018N10NM5ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPTG018N10NM5ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPTG018N10NM5ATMA1?
IPTG018N10NM5ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。