购买 IPT067N20NM6ATMA1 | IPT067N20NM6ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPT067N20NM6ATMA1
IPT067N20NM6ATMA1
IPT067N20NM6ATMA1
仅供参考
零件编号 IPT067N20NM6ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH >=100V
送货服务
IPT067N20NM6ATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™ 6
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C15.3A (Ta), 137A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V, 15V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 251µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs107 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7300 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 300W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs6.2mOhm @ 126A, 15V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOF-8-1
包/箱8-PowerSFN
IPT067N20NM6ATMA1 Packaging
Insepction
IPT067N20NM6ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPT067N20NM6ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPT067N20NM6ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPT067N20NM6ATMA1?
IPT067N20NM6ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。