购买 IPT022N10NF2SATMA1 | IPT022N10NF2SATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPT022N10NF2SATMA1
IPT022N10NF2SATMA1
IPT022N10NF2SATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET
送货服务
IPT022N10NF2SATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列StrongIRFET™ 2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C29A (Ta), 236A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 169µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs155 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7300 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 250W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.25mOhm @ 150A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOF-8
包/箱8-PowerSFN
IPT022N10NF2SATMA1 Packaging
Insepction
IPT022N10NF2SATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPT022N10NF2SATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPT022N10NF2SATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPT022N10NF2SATMA1?
IPT022N10NF2SATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。