购买 IPSA70R750P7SAKMA1 | IPSA70R750P7SAKMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPSA70R750P7SAKMA1
IPSA70R750P7SAKMA1
IPSA70R750P7SAKMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 700V 6.5A TO251-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 780 piece(s)
送货服务
IPSA70R750P7SAKMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™ P7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)700 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6.5A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 70µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs8.3 nC @ 400 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds306 pF @ 400 V
Vgs(最大)±16V
FET功能-
功耗(最大值)34.7W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs750mOhm @ 1.4A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO251-3
包/箱TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
IPSA70R750P7SAKMA1 Packaging
Insepction
IPSA70R750P7SAKMA1 FAQ
  • 1. How to order IPSA70R750P7SAKMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPSA70R750P7SAKMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPSA70R750P7SAKMA1?
IPSA70R750P7SAKMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。