购买 IPQC60R010S7AXTMA1 | IPQC60R010S7AXTMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPQC60R010S7AXTMA1
IPQC60R010S7AXTMA1
IPQC60R010S7AXTMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET
送货服务
IPQC60R010S7AXTMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C50A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)12V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 3.08mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs318 nC @ 12 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds-
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)694W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs10mOhm @ 50A, 12V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HDSOP-22
包/箱22-PowerBSOP Module
IPQC60R010S7AXTMA1 Packaging
Insepction
IPQC60R010S7AXTMA1 FAQ
  • 1. How to order IPQC60R010S7AXTMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPQC60R010S7AXTMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPQC60R010S7AXTMA1?
IPQC60R010S7AXTMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。